Cztery nowe tytuły w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki to – przypomnijmy – seria Cenegi w której cena sugerowana gier to 29,99zł (choć można je kupić taniej w sklepie muve.pl).

Seria wzbogaca się o cztery gry.

  • Heroes over Europe
  • Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover
  • Prince of Persia Zapomniane Piaski
  • R.U.S.E.

Krótki opis gier:

Heroes over Europe – Tytuł wysoko podnosi poprzeczkę dla gier z grupy symulatorów walk powietrznych, wprowadzając: „Ace Kill” – walkę powietrzną w krótkim dystansie, 4 tryby online umożliwiające grę nawet 16 użytkownikom, a także flotę powietrzną, którą gracz może dostosować do swoich potrzeb. Od strony wizualnej twórcy gry nie poszli na żadne ustępstwa – znajdziemy tu wierne odwzorowanie krajobrazów Londynu, Berlina i francuskich Alp oraz ultrarealistyczne obrazy wojenne z czasów, w których toczy się akcja gry.

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover – Weź udział w wydarzeniach będących punktem zwrotnym II wojny światowej. Przeżyj pierwsze w dziejach świata podniebne starcie, podczas którego szale zwycięstwa przechylały się wielokrotnie. Zostań jednym z Nielicznych i rzuć wyzwanie niemieckiemu lotnictwu. Zostań bohaterem wydarzeń, które odtworzono na podstawie opowieści prawdziwych pilotów. Ciesz się fotorealizmem niezliczonej ilości pojazdów naziemnych, budynków oraz elementów środowiskowych szczegółowo odwzorowanych zgodnie z realiami Europy początku lat czterdziestych.
 
Prince of Persia Zapomniane Piaski – Książę udaje się z towarzyską wizytą do swego brata, władającego sąsiednim królestwem. Tam jednak spotyka go przykra niespodzianka, bo zamek oblegają wrogie wojska. Aby uratować rodzinę przed zagładą, używa mocy Piasków. W tym miejscu zaczyna się przygoda, a w jej toku bohater pozna ciężar bycia przywódcą oraz odkryje, że wielka moc ma też olbrzymi koszt. Wśród mocy bohatera pojawią się umiejętności wpływania na siły natury. Będzie to cenna moc w połączeniu ze znaną z poprzednich odsłon możliwością panowania nad czasem. Gra zbudowana jest na zmodyfikowanym silniku Anvil i według zapowiedzi ma zapewnić filmowe przeżycia podczas zabawy. Olbrzymie lokacje mają wystawić umiejętności gracza na próbę, pojawią się też rozbudowane sekwencje walki z wieloma przeciwnikami.

R.U.S.E. – Jako dowódca wojsk lądowych doświadczysz najbardziej innowacyjnego systemu zarządzania armią w historii gier RTS. Dzięki silnikowi graficznemu IRISZOOM mapy, na których toczą się bitwy, są nawet do 100 razy większe niż w innych grach strategicznych. Ponadto, przy użyciu funkcji Zoom gracz może dowodzić wojskami z poziomu żołnierza lub obserwować ogromny obszar działań z widoku satelitarnego. R.U.S.E. zrywa z popularnym dotąd ciemnym i ponurym przedstawieniem frontów II Wojny Światowej – tym razem walki toczą się pod bezchmurnym niebem, na krystalicznie przejrzystych i jasnych terenach stworzonych z zachwycającą artystyczną precyzją.

 

Nasza lista gier serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki została już zaktualizowana.